A-klasa 


1 Maja 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Nowe Miasto 0:3


Nie daliśmy rady dobrze ułożonej drużynie Górnika Nowe Miasto. Przegrana trzema bramkami w derbach nie smakuje najlepiej. Przed sezonem zakładaliśmy, że w tym meczu nie ugramy punktów. I chociaż dół tabeli się do nas zbliżył bez zbytnich nerwów jedziemy do Gorc. 

Pełna relacja z tego spotkania.

 

IV liga Juniora Młodszego

1 Maja 2021 : Karolina Jaworzyna Śl. - Zagłębie II Wałbrzych 1:0

Mecz, który można rozpamiętywać tygodniami. Nasz zespół miał 80% posiadania piłki. Przeważał, oddawał strzał w słupki i poprzeczki i co? I przegrana. Ale tak to już bywa są mecze kiedy brakuje szczypty szczęścia. Naszych młodych zawodników irytowała również praca sędziów. Cóż muszą się przyzwyczaić do tego, że ściany pomagają gospodarzom. Jak na ten moment to wygląda, że ton tej lidze będą nadawać podobnie jak na jesieni Zagłębie i Karolina. No ale może ktoś jeszcze powalczy o wygranie ligi.

 

IV liga Kobiet

2 Maja 2021 : UKS Bierutów - Zagłębie Wałbrzych 7:0

Lider na swoim terenie nie rozdawał tego dnia prezentów i wysoko wygrał. U nas zabrakło Zagozdon i Wójcik. Szkoda, że nie udało się zdobyć honorowego gola. W każdym bądź razie punktów  dziewczęta nie zdobyły, ale zdobyły znowu trochę doświadczenia.

Pełna relacja z tego spotkania.

 

A-klasa

3 Maja 2021 : Górnik Gorce - Zagłębie Wałbrzych 1:2

18 kolejka za nami. Do końca sezonu jeszcze 9 spotkań, czyli w tym dziwnym sezonie jeszcze 1/3 ligi. Cenne 3 punkty zdobyte w Gorcach. Nikt nie wie jak się skończy liga, ale jeżeli będziemy mieli tyle samo punktów co Górnik Gorce to będziemy przed nimi (o ile nie rozstrzygnie o tym jakaś mała tabelka z 3-4 zespołami). Aktualnie mamy 25 punktów jesteśmy na 7 miejscu. Na piątym są Zieloni Mokrzeszów z 27 punktami. Ciekawie jest w dolnej połowie tabeli. Na 9 Włókniarz Głuszyca - 23 punkty. A na 14 Unia Bogaczowice 17 punktów. To 14 miejsce może być kluczowe - albo będzie ostatnim szczęśliwym, albo otwierającym listę spadkowiczów. Ze względu na elastyczny system spadków uzależniony od wyższych lig jeszcze za wcześnie przesądzać gdzie jest to bezpieczne miejsce. Na 100% spadną drużyny z 15 i 16 pozycji - tam aktualnie są Orzeł Witoszów (16 punktów) i PUO Wiśniowa (9 punktów). A zatem przed nami ciekawe 9 kolejek. 27 punktów do zdobycia. Liga podzieliła nam się w sumie na 3 strefy: Górnik Wałbrzych - zespoły walczące o podium - reszta walcząca o utrzymanie. O podium walczą : Herbapol, Szczawno i Górnik Nowe Miasto. Górnik odniósł minimalną wygraną z Sudetami, które wybrały walkowera w ostatniej kolejce. Przegrana 0:18 z Górnikiem zespołu z Witoszowa zapewne zrobiła duże wrażenie w Dziećmorowicach... Tego walkowera można oczywiście zrozumieć. Nie chcieli tracić sił, pozwolili swoim zawodnikom odpocząć, nie osłabili morale zespołu i nie złapali żółtych kartek. W sumie same korzyści. Dostali karę za walkowera, ale to nie są duże pieniądze. Ciekawe czy inne zespoły pójdą w ich ślady? A może jednak wygra duch sportu? Może warto zagrać z Górnikiem, który obecnie sportowo przerasta pozostał zespoły (jednych o klasę, a innych o dwie, trzy klasy...) ? Trio grające o podium może okazać kluczowe dla układu tabeli. Urywanie im punktów będzie bonusem dla wszystkich pozostałych. I wreszcie mecze o utrzymanie. W zasadzie wszystkie pozostałe, Dopóki ktoś nie przekroczy granicy 30 punktów nie będzie mógł spokojnie myśleć o przyszłym sezonie. Za 4-5 kolejek będziemy mogli wskazać kto już sobie może na luzie grać do końca sezonu. A póki co przed nami sporo ciekawych spotkań.

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 

19 kolejka A-klasy

 

PUO Wiśniowa - Czarni Wałbrzych

MKS Szczawno - Zieloni Mokrzeszów

Górnik Wałbrzych - Herbapol Stanowice

Zagłębie Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca  - gramy w sobotę o 17.00 u siebie

Unia Bogaczowice - Górnik Gorce

Orzeł Witoszów - Sudety Dziećmorowice

KS Walim - Górnik Nowe Miasto

Zieloni Mrowiny - Podgórze Wałbrzych

 

Zestaw par dosyć ciekawy. Górnik zagra sprawdzi jak mocny jest Herbapol. W pozostałych spotkaniach nikt nie odpuści. Na fali obecnie jest  Włókniarz Głuszyca, który wygrał ostatnie 5 meczów ligowych bramki 21:5 i dzięki temu już depcze mam po piętach w tabeli. Reszta zespołów ma wyniki w kratkę, ale spójrzmy na ich dorobek ... Czarni  6/9, PUO 3/9 (przegrane ze Szczawnem i Herbapolem), Zieloni Mokrzeszów - 0 punktów (niespodzianka in minus), Unia Bogaczowice - ) punktów (przegrana z Herbapolem), Górnik Gorce - 0 punktów (sytuacja jak Mokrzeszów), Orzeł - 3 punkty (przegrane z Górnikiem i Szczawnem), Sudety - 0 punktów ( w tym walkower z Górnikiem), KS Walim - 3 punkty (przegrana z Herbapolem), Mrowiny - 3 punkty (przegrana z Górnikiem NM), Podgórze - 6 punktów. 

3 ostatnie kolejki, których nikt nie zagra i analiza kto potencjalnie na tym zyskał, a kto stracił rozpatrzymy za miesiąc - na przedostaniej prostej do finiszu rozgrywek., 

 

IV liga Kobiet

 

Zagłębie Wałbrzych - Polonia Środa Śl. 

9 Maja 2021 godzina 11.00 - stadion "Stare Zagłębie"

 

Na jesieni nasz zespół przywiózł 1 punkt ze Środy Śląskiej po remisie 0:0. Tym razem liczymy na bramki. I mamy nadzieję, że uda się nam wygrać. Ktoś mógłby powiedzieć: "Jak nie teraz to kiedy?". Nasze rywalki na wiosnę przegrały u siebie z Ślężą II 2:11 i przegrały w Głogowie z Chrobrym 0:12. Jak widać w tych meczach nie miały wybitnej obrony. Pozostaje nam liczyć, że trener Wojciechowski będzie miał do dyspozycji nasz obecnie najsilniejszy skład. A Panie podejdą do meczu skoncentrowane, z zimną głową i pokażą się z jak najlepszej strony

 

IV liga Juniora Młodszego

8 Maja 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Gorce

mecz rozpoczyna się o 13.00 - stadion "Stare Zagłębie"

Po seniorach pora na zmagania juniorów młodszych. Liczymy oczywiście na dobry mecz naszego zespołu.

 

V liga Młodzika Starszego

8 Maja 2021 : UKS FA Wałbrzych - Pagaz Krzeszów

mecz rozpoczyna się o 10.00 na Piaskowej Górze, ul. Kusocińskiego 

W kolejnej odsłonie rozgrywek zagramy z Football Academy Wałbrzych - czyli solidną szkółką piłkarską z Piaskowej Góry.