0:3 (0:1)

Zagłębie: Smoczyk P. - Smoczyk W. (46, Krut), Kostko, Wojciechowski, Mlostek, Prus, Pawełek, Fijałkowski, Prusinowski (46, Bukina), Michalak, Broniek (86, Ślisz)

Nowe Miasto: Raciniewski - Matuszko (46, Bąkiewicz), Rosiński, Wodnicki, Gębski, Jankowski (70, Misiułajtys), Grabowski, Gawron (75, Misiak), Błaszczyk, Ilski, Wroczyński Mat. (75', Wroczyński Mar.)

Bramki dla Nowego Miasta: Grabowski (45), Ilski M. (50. 71)

Przed drugimi derbami tej wiosny w szatni Zagłębia panował duch zimnego realizmu. Na derbach zabrakło paru doświadczonych zawodników ze względu na kontuzje, kartki i sprawy osobiste.  Do tego dochodzi problem z bramkarzem. Skład gospodarzy wprawdzie był daleki od optymalnego ale zagrać mecz trzeba. Derby to derby i różnie może się spotkanie potoczyć. Górnik od pierwszej minuty ustawił się wysokim presingiem, a zatem czekało nas widowisko diametralnie różne od tego sprzed tygodnia z Czarnymi, którzy czekają u siebie na połowie i liczą na szybkie kontry. Zagłębie wytrzymało pierwsze minuty naporu gości i samo coraz śmielej budowało swoje akcje ofensywne. Mecz był dosyć szybki. Dobrze bronili bramkarze podczas nielicznych groźnych akcji. W końcu w 43 minucie Zagłębie rozmontowało obronę Nowego Miasta i w sytuacji sam na sam z Raciniewskim znalazł się  Wiktor Smoczyk. Niestety Raciniewski świetnie obronił strzał z 15 metra. I po raz kolejny potwierdziło się stare porzekadło o nie wykorzystanych szansach. W 45 minucie Grabowski znalazł się w niemal identycznej sytuacji do oddania strzału jak Smoczyk i nie zmarnował jej. Dostajemy gola do szatni. W sumie pierwszą połowę można ocenić na remis. Ale jak wiadomo liczą się bramki.

W przerwie zastanawialiśmy się na ile Zagłębiu uda się dotrzymywać kroku młodej drużynie z Nowego Miasta. I niestety kolejnego gola straciliśmy już w 50 minucie co przy naszych dzisiejszych możliwościach w sumie można  skwitować prostym "po meczu". I tak się też stało. Nasz zespół ambitnie walczył do samego końca i starał się zdobyć honorowego gola. W 70 minucie goście ustalili końcowy wynik na 3:0. Wygrał zespół lepszy, lepiej zgrany, wybiegany i dokładniej grający piłką na boisku. Nam pozostaje szukać punktów w meczach z kolejnymi rywalami.

Sportowy Wałbrzych -> Relacja live z meczu.