A-klasa 


8 Maja 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca 1:1


Trudne spotkanie z będącą na fali drużyną z Głuszycy. Remis jest wynikiem sprawiedliwym, a postawa naszej drużyny na boisku pozwala nam liczyć na kolejne zdobycze punktowe w tym sezonie. Pozostałe mecze w lidze ułożyły się dla nas dobrze. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że z jednej strony nie mamy jeszcze zapewnionego utrzymania, a z drugiej możemy powalczyć o 5 miejsce w rozgrywkach.

Pełna relacja z tego spotkania.

 

IV liga Juniora Młodszego

8 Maja 2021 : Zagłębie II Wałbrzych - Górnik Gorce 8:0

Wynik mówi sam za siebie. W Jaworzynie zespół nie mógł się wstrzelić w bramkę rywali i pechowo przegrał. Tym razem nasi zawodnicy dobrze zrealizowali założenia na ten mecz. Po 4 meczach mamy 9 punktów i zajmujemy 1wsze miejsce. Z tym, że Karolina Jaworzyna Śląska zagrała do tej pory 2 mecze i ma 6 punktów i jako jedyna może po 4 meczach nas przegonić.

 

IV liga Kobiet

9 Maja 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Polonia Środa Śl. 5:3

Dzień Zwycięstwa - na długo pozostanie w pamięci. Pierwsza wygrana w tym sezonie. I mamy nadzieję, że nie ostatnia. Zespól cały czas krok po kroku podnosi swój poziom sportowy. Organizacyjnie też po woli jest coraz lepiej. 

Pełna relacja z tego spotkania.

 

V liga Młodzika Starszego

8 Maja 2021 : UKS FA Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 4:2

Nasz zespół młodzika starszego dojechał na Piaskową Górę bez ławki rezerwowych. Początek meczu to zdecydowana przewaga Football Academy, która do przerwy wygrywała 2:0. Po przerwie nasz zespół zagrał znacznie lepiej remisując tę odsłonę 2:2 po bramkach Olafa Skrzypkowskiego. W tabeli UKS FA jet na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw, a my na ostatnim z kompletem przegranych. Z meczu na mecz będzie na pewno coraz lepiej. 

 

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 

19 kolejka A-klasy

 

Herbapol Stanowice - Orzeł Witoszów

Górnik Nowe Miasto - PUO Wiśniowa

Górnik Gorce - KS Walim

Czarni Wałbrzych - Górnik Wałbrzych

Zieloni Mokrzeszów - Zieloni Mrowiny

Sudety Dziećmorowice - MKS Szczawno

Włókniarz Głuszyca - Unia Bogaczowice

Podgórze Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych -  niedziela o 17.00 na Podgórzu

 

Zestaw par wciąż dosyć ciekawy. 4 zestawy silny kontra słaby. Ciekawe czy ktoś ze silnych zgubi punkty. Do tego Zielona konfrontacja - ważna dla naszej "sekcji tabeli". Tak samo zresztą jak nasz mecz na Podgórzu. Jeżeli przegramy to Podgórze nas dogoni w tabeli. 

 

III liga Juniora Młodszego

12 Maja 2021 : Bielawianka Bielawa - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 18.00 - stadion w Bielawie

Zaległa 1wsza kolejka ligi. W pobliskim Dzierżoniowie nieznacznie ulegliśmy miejscowym 3:2. Może lepiej będzie w Bielawie. Swoją drogą w ostatniej kolejce Górnik Wałbrzych zremisował u siebie z Lechią 0:0. Bielawianka zaś przegrała z Górnikiem Nowe Miasto 3:1.

 

V liga Młodzika Starszego

15 Maja 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca

mecz rozpoczyna się o 11.00 - stadion "Stare Zagłębie"

Seniorzy powalczyli z zespołem z Głuszycy - liczymy, że najmłodsi zawodnicy również powalczą.