W rundzie wiosennej - a może w sezonie wiosna 2021 (gdyż liga juniorów młodszych jest rozgrywana obecnie dwa razy do roku na jesieni i na wiosnę)  - wystartował  zespół rezerw Zagłębia. Nasza druga drużyna w tabelach będzie figurowała jako Zagłębie II. Pierwszy zespół grać będzie w III lidze Okręgowej Juniorów). Pamiętającym rozgrywki młodzieżowe sprzed lat taka formuła może wydać się nieco dziwna. Takie mamy realia. Jeszcze kilka lat temu liga Okręgowa Juniora liczyła w Okręgu Wałbrzyskim 16 drużyn i grała w systemie  jesień - wiosna (nasz klub grał w niej 4 sezony). Poniżej były ligi Terenowe. Wprawdzie Ligi Juniorów Młodszych zawsze były mniej liczne - część klubów wszystkich juniorów ogrywała w liga juniorskich i nie było tam zespołów juniora młodszego. Obecnie - Liga Okręgowa ma status III ligi (powyżej jest II liga - Wojewódzka i I liga Centralna). W Okręgu mamy posuchę jeżeli chodzi o zespoły młodzieżowe. III liga Okręgowa Juniora Młodszego to tylko 6 zespołów. Podobnie jest w IV lidze Juniora Młodszego. W tym sezonie grają w niej: AP Dzierżoniów, Boxmet Piskorzów, Górnik Gorce, Karolina Jaworzyna Śląska, Zagłębie II Wałbrzych i Zjednoczeni Żarów. Chyba miała grać jeszcze jedna ekipa bo terminarz jest ustalony dla 7 zespołowej ligi. A zatem gra też z nami "tajemnicza" PAUZA ;-)

Przejdźmy do rozgrywek. W 1 kolejce nasz zespół wygrał 7:0 z Boxmetem Piskorzów, a Bogusław Podsiadły od razu zaliczył hat-tricka. Siłą rozpędu omal nie udało się powtórzyć tego wynik w 2-giej kolejce ze Zjednoczonymi Żarów. Tym razem Zagłębie II wygrało 7:1. 6 punktów na starcie już cieszy i oczywiście są apetyty na więcej. Jednak należy pamiętać, że zespół ten ma przede wszystkim dawać szansę na ogranie się szerokiej kadry naszej drużyny w III lidze Okręgowej. Jego celem nie jest wygranie ligi - ma on pozwolić na rozwój wszystkich zawodników w ekipie juniorskiej. Dobrze wiemy jak ważne jest zdobywanie doświadczenia ligowego.