A-klasa 

 
12 Czerwiec 2021 : PUO Wiśniowa - Zagłębie Wałbrzych  2:4 (0:2)

Gospodarze przez przeciętnego kibica już zostali dawno temu spisani na straty. I jak ktoś myśli, że to były łatwo ugrane 3 punkty jest w błędzie. Miejscowi zagrali bardzo ambitnie - ich celem było zdobycie 3 punktów i w perspektywie kolejnych spotkań przegonienie w tabeli przedostatniego zespołu. I nie chodziło tylko p sprawy prestiżowe. Jak wiadomo różnie w niższych ligach bywa i... warto liczyć też na szczęście przy zielonym stoliku. Dla nas najważniejsze jest dopisanie sobie 3 punktów - co zwiększa nasze szanse na lepszą pozycję w końcowym układzie tabeli.


Pełna relacja z tego spotkania.

 

Pozostałe Wyniki 25 kolejki:

MKS Szczawno - Włókniarz Głuszyca 5:1
Herbapol Stanowice - Górnik Nowe Miasto 7:2
Górnik Wałbrzych - Zieloni Mrowiny 3:0 vo
KS Walim  - Unia Bogaczowice 7:5
Sudety Dziećmorowice - Górnik Gorce 2:0
Czarni Wałbrzych  Zieloni Mokrzeszów 1:4
Orzeł Witoszów - Podgórze Wałbrzych 0:5

 

 

Do końca ligi już tylko 2 kolejki.   Czołowa czwórka dalej nie odpuszcza - dzięki czemu nasze założenia o 100% ich wygranych z broniącymi się przed spadkiem są dobre. Na dwie kolejki przed końcem wyodrębniła się grupa zespołów, które podzielą się miejscami 6-10. Powróćmy do interesującego nas dołu tabeli. Wydaje się, że wszystko jest jasne spadną Orzeł i PUO, ale do końca jeszcze 2 kolejki - czyli 6 punktów leży na stole. Jeżeli założymy, że pierwsza czwórka nie przegra z zespołami z dołu to: 

11. Górnik Gorce - 26 punktów - (z założenia przegrana: Herbapol) i do wygrania 2 mecze wyjazdowy :  Czarni. Max zdobędą 32 punkty. Kluczowy mecz z Orłem Gorce wygrały i obecnie mają 9 punktów przewagi nad Orłem. Już  się utrzymali. Grają o lepsze miejsce w tabeli.

12. Sudety Dziećmorowice 26 punkty -  Włókniarz (w) i Podgórze (d). Max zdobędą 32 punkty. Również się utrzymali i grają o miejsce w tabeli.

13. Czarni Wałbrzych 24 punkty  - (z założenia przegrane: Górnik NM,) i do wygrania 1 mecz:  Gorce (d). Max zdobędą 27 punktów. Te 27 punków to było według naszej oceny minimum, żeby się utrzymać w okrojonym sezonie. Jak widać w pełni się sprawdziło takie założenie.

14. Unia Bogaczowice 21 punktów - (z założenia przegrana: Górnik W-ch). Pozostaje 1 mecz do wygrania. Czyli max 24 punkty. Za tydzień mecz z Wiśniową (d). Unii pomaga jak może Orzeł w utrzymaniu.  nie jest na straconej pozycji - ale pracują nad spadkiem. Przegrali 2 ważne mecze z zespołami ze środka. Orzeł im pomaga ale mają tylko 4 punkty przewagi.  Ostatni mecz w domu może okazać się smutny bo PUO grające na luzie będzie szukać kolegów do B-klasy.

15. Orzeł Witoszów Dolny 17 punktów. Max zdobędą 23  punkty. Oto ich ostatnie 2 kolejki: Mrowiny (w) i Zagłębie (d). I wciąż mają szanse. Muszą nadrobić 4 punkty. Samo dogonienie Unii nic im nie da. Mają 1 mecz bezpośredni 3:3. O kolejności zadecyduje bilans bramek. a Orzeł ich stracił bardzo dużo. Czyli muszą wygrać 2 mecze, a Wiśniowa nie może przegrać w Bogaczowicach. Przegrana Wiśniowej oznacza w sumie automatyczny spadek Orła. 

16. PUO Wiśniowa 13 punktów - jak wygrają wszystko do końca to będą mieli 19 punktów.  Przed nimi:  Bogaczowice (w) i Walim (d). I coś nam się wydaje, że powalczą o przedostatnie miejsce. Bo kto powiedział, że Orzeł ugra choć 1 punkt w tych końcowych spotkaniach?

 

III liga Juniora Młodszego

13 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Orzeł Ząbkowice -  0:4

Orzeł pewnie wygrał w Wałbrzychu. Szkoda - bo po dobrym meczu w Ząbkowicach liczyliśmy na więcej. 


IV liga Juniora Młodszego

12 Czerwiec 2021 : Górnik Gorce - Zagłębie Wałbrzych  5:0

W przedostatnim meczu sezonu nasz zespól uległ wysoko ekipie z Gorc. I w sumie zrobiło się ciekawie w tabeli bo większość zespołów jest "na styk" jeżeli chodzi o wygranie ligi.

V liga Młodzika Starszego

9 Czerwiec 2021 : Włókniarz Głuszyca - Zagłębie Wałbrzych 6:3

Niestety nie udało się wywalczyć choćby punktu w Głuszycy. Pozostaje się cieszyć ze zdobytych bramek. Bramki dla Zagłębia zdobyli: Szymon Sikorski, Dominik Makowski i Jakub Kwiatkowski.

 

IV liga Kobiet

12 Czerwiec 2021 : Chrobry Głogów - Zagłębie Wałbrzych 3:0 vo.

Cóż... nie ma się czym chwalić. W naszym zespole nastąpiła w sobotę kumulacje spraw osobistych, która spowodowała, że moglibyśmy do Głogowa pojechać w 8 osób. Gospodynie nie zgodziły się na przeniesienie meczu na niedzielę (do czego mają oczywiście prawo) i w związku z tym powiadomiliśmy wcześniej o Związek i Chrobrego, że oddajemy spotkanie walkowerem. 

 

Pozostałe wyniki:

Akademia Orlik Jelenia Góra - UKS Bierutów 3:8
Kolektyw Radwanice - Polonia Środa Śląska - 3:0 vo.
Moto Jelcz Oława - Polonia II Świdnica - 3:0 vo.

 
W lidze zajmujemy 7 miejsce i tak już zostanie do końca gdyż o 3 punkty wyprzedzany Polonię Środę Śląską.  Trwa zacięta walka o awans pomiędzy Chrobrym (38 puntów) i Bierutowem (35 punktów i jeden mecz mniej rozegrany).

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 A-klasa

20 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 17.00 na "Stadionie Tysiąclecia"

Górnik już dawno sobie zapewnił awans do Okręgówki. Teraz zajmuje się śrubowaniem rekordów w A-klasie. Nasza drużyna ma proste zadanie - pokazać się po prostu z dobrej strony.

 

IV liga Kobiet

20 Czerwiec 2021 :  Zagłębie Wałbrzych - Ślęza II Wrocław

mecz rozpoczyna się o 11.00 - "Stare Zagłębie"

Na jesieni we Wrocławiu przegraliśmy 0:6. Pora na rewanż.

 

Pozostałe mecze kolejki:

Polonia Środa Śląska - Akademia Orlik Jelenia Góra
UKS Bierutów - Chrobry Głogów
Kolektyw Radwanice - Polonia II Świdnica

 

 

III liga Juniora Młodszego

19 Czerwiec 2021 Górnik Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 13.00 

Ostatni mecz naszego zespołu w III lidze. Wypada w tym prestiżowym spotkaniu pokazać się z jak najlepszej strony. 

  

IV liga Juniora Młodszego

19 Czerwiec 2021 : AP Dzierżoniów - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 13.00

Ostatnie spotkanie naszego zespołu w rozgrywkach IV ligi.

 

V liga Młodzika Starszego

14 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - AP Mieroszów

mecz rozpoczyna się o 16.15 

Również zespół Młodzika Starszego kończy swoje rozgrywki w tym tygodniu.