A-klasa 

 
20 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Wałbrzych 1:11 (1:3)

Derby Wałbrzycha są rozgrywane w naszym mieście bardzo często - mamy 5 zespołów w A-klasie (nie liczymy Szczawna i Dziećmorowic, które oddalone są od Wałbrzycha o grubość znaku drogowego). Niezależnie od poziomu sportowego to i tak specjalny status mają derby Zagłębia z Górnikiem. Tak i było w tym roku. Kibice Górnika skrzykując się na inne derby robią jakąś tam reklamę. Ale mobilizacja na Zagłębie jest taka jakby miał do Wałbrzycha przyjechać Bayern Monachium. W wielu kluczowych miejscach rozwieszone prześcieradła z napisami, a całe miasto oblepione plakatami formatu A3 z kolorowymi napisami (Górnik Nowe Miasto, który obecnie ma lepszy zespół od Zagłębia i jest wielkim rywalem podczas dzielenia pieniędzy z Ratusza zasłużył na smętne xerówki A4).  Może fenomen ten doczeka się choćby licencjatu. Na wiosnę zabrakło kolejnego odcinka klipu promującego derby... Zagłębie poległo z kretesem na Stadionie Tysiąclecia. W pierwszej połowie nasz zespól grał ambitnie i dopiero strata trzeciej bramki w 37 minucie była takim momentem przełomowym kiedy to zaczęliśmy mocno odstawać. Naszemu zespołowi należą się brawa za podjęcie walki i zdobycie gola. Tej wiosny inne drużyny zdobywały co najwyżej po 1 bramce przeciwko Górnikowi. Nie udało się nam strzelić drugiej bramki, a ambicja, żeby tego dokonać została skarcona częstym wyjmowaniem piłki z siatki. Mecz pokazał jaki trzeba osiągnąć poziom sportowy, żeby spoglądać ku wyższym ligom.


Pełna relacja z tego spotkania.

 

Pozostałe Wyniki 26 kolejki:

Górnik Nowe Miasto - Czarni Wałbrzych 5:1
Zieloni Mrowiny - Orzeł Witoszów 5:2
Zieloni Mokrzeszów - KS Walim 5:1
Podgórze Wałbrzych - MKS Szczawno 2:4
Górnik Gorce - Herbapol Stanowice  0:4
Włókniarz Głuszyca - Sudety Dziećmorowice 4:1
Unia Bogaczowice - PUO Wiśniowa 2:1

  

Przed nami już tylko zakończenie ligi. Większość zagadek już rozwiązana. Awans do Okręgówki : Górnik Wałbrzych. Spadek do B-klasy: PUO Wiśniowa (13 punktów) i Orzeł Witoszów (17 punktów).  Trzeci od końca zespół Unia Bogaczowice ma 24 punkty. Czego zatem nie wiemy? Nie znamy w 100% zespołu, który zajmie III miejsce. Na II miejscu ligę zakończył MKS Szczawno Zdrój. Na III na 90% będzie Herbapol Stanowice. W chwili obecnej tyle samo punktów ma Górnik Nowe Miasto, który musi liczyć na potknięcie Herbapolu, a to jest możliwe z Włókniarzem.

Kolejny pewnik to 5 miejsce - Zielonych Mokrzeszów. Super wynik beniaminka. 

W tym momencie podajmy pełen zestaw par 27 kolejki A-klasy:

MKS Szczawno Zdr. - Zieloni Mrowiny
Herbapol Stanowice - Włókniarz Głuszyca
Górnik Wałbrzych - Unia Bogaczowice
Sudety Dziećmorowice - KP Podgórze
Czarni Wałbrzych - Górnik Gorce
PUO Wiśniowa - KS Walim
Orzeł Witoszów - Zagłębie Wałbrzych

 

Jak się ułoży kolejność na pozycjach 6-10 nie jest przesądzone. Na ten moment: Włókniarz - 38 punktów, Walim, Mrowimy i Zagłębie po 35 punktów oraz Podgórze 32 punkty. 
Na pewno na 14 miejscu ligę zakończy Unia Bogaczowice. Na miejsca 11-13 są jeszcze możliwe korekty: Gorce i Sudety 26 punktów, a Czarni 24 punkty.

 

III liga Juniora Młodszego

17 Czerwiec 2021 : Górnik Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 4:1

To był dla Górnika mecz o awans do Ligi Dolnośląskiej. Gospodarze nie zmarnowali okazji i zajęli pierwsze miejsce w lidze,. Drugi Górnik Nowe Miasto zgromadził tyle samo punktów, ale był gorszy w bezpośrednich meczach, Honorowego gola dla Zagłębia na 1:1 strzelił Oliwier Michalak.  Nasz sympatyczny zespół kończy przygodę z III ligą Juniora Młodszego.


IV liga Juniora Młodszego

19 Czerwiec 2021 :  Zagłębie Wałbrzych - AP Dzierżoniów 6:0

Ostatnia kolejka w IV lidze i mamy dobry wynik na koniec. Bramki dla Zagłębia strzelili : Stanisław Nosal x3, Dominik Sikorski, Tomasz Makowski i Jakub Dziedzic. Dzięki wygranej wskakujemy na III miejsce podium. Awans wywalczył zespól Karoliny Jaworzyna Śląska. 

Podsumowania obu lig Juniora Młodszego opublikujemy w nadchodzących tygodniach.

 

V liga Młodzika Starszego

14 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - AP Mieroszów 5:3 

Ostatni mecz w sezonie i super niespodzianka. Nasz zespół wygrał mecz !! Praca na treningach w końcu przyniosła naszym zawodnikom i zawodniczkom radość. Bramki dla Zagłębia zdobyli; Aleksandra Borys, Olaf Skrzypkowski x 3 i Szymom Sikorski. Zajmujemy ostatnie 6 miejsce w tym sezonie, a AP Mieroszów jest na podium (III miejsce).

 

IV liga Kobiet

20 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Ślęza II Wrocław 0:3

Mecz rozegrany został w straszliwym upale. Było tak gorąco, że na to spotkanie nie pofatygował się żaden sędzia... To właśnie pokazuje jaki jest szacunek do rozgrywek kobiecych. Mecz rozegrano - sędziowali trenerzy. Pierwszą bramkę tracimy z karnego (karnego, którego nasze dziewczęta podarowały Ślęzie). Kolejne gole to już wypracowane akcje Ślęzy, która grała szybką piłkę w ataku. Nasze panie również miały swoje szanse bramkowe, ale niestety brakowało wykończenia.

 

Pozostałe wyniki:

UKS Bierutów - Chrobry Głogów 4:5
Polonia Środa Śląska - Orlik Jelenia Góra 3:5
Polonia II Świdnica - Kolektyw Radwanice 0:3 vo.

 
W lidze zajmujemy 7 miejsce. Awans wywalczył Chrobry Głogów. Szerzej o grze naszego zespołu w tym sezonie oraz o spadkach i awansach w kobiecym futbolu napiszemy w przyszłych tygodniach.

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 A-klasa

27 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 17.00

Orzeł już jest pewny spadku. Uratować się mogą tylko przy zielonym stoliku. Zagłębie powinno powalczyć o dobre miejsce końcowe w tym sezonie.