A-klasa 

 
3 Czerwiec 2021 : Unia Bogaczowice - Zagłębie Wałbrzych  0:3 (0:2)

Po tym meczu poczuliśmy wreszcie się lepiej. Zespół zagrał dobrze, zdobył 3 gole i w efekcie trzy bramki. W tabeli uzbieraliśmy 29 punków, które w okrojonym sezonie statystycznie powinny  zapewnić utrzymanie. Acz klasycznie kamieniem milowym jest 30 punktów (z 90% prawdopodobieństwem dające utrzymanie).


Pełna relacja z tego spotkania.

 
5 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych  - KS Walim 5:2 (2:1)

Mecz za meczem i mamy zmiany w składzie. Trener Borcoń miał do dyspozycji zespół bez Krzysztofa Śmieszka (kontuzja) i Michała Brońka. Uzupełniony przez Łukasza  Wojciechowskiego i powracającego po 4 latach do Zagłębia bramkarza - Mateusza Łobodzińskiego. Dzięki temu ostatniemu Piotr Smoczyk mógł zagrać w polu. Dobre spotkanie naszego zespołu. Wypracowaliśmy wiele dogodnych sytuacji, które zaowocowały 3 punktami.

 

Pełna relacja z tego spotkania.

 

Pozostałe Wyniki 23 kolejki:

Górnik Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca 4:0
Sudety Dziećmorowice - Czarni Wałbrzych 2:2
MKS Szczawno - Górnik Nowe Miasto 0:3
Herbapol Stanowice - Zieloni Mokrzeszów 4:0
KS Walim - Zieloni Mrowiny 4:1
Orzeł Witoszów - Górnik Gorce 1:2
PUO Wiśniowa - Podgórze Wałbrzych 7:0

Pozostałe wyniki 24 kolejki:

Górnik Nowe Miasto - Sudety Dziećmorowice 6:1
Zieloni Mokrzeszów - Unia Bogaczowice 5:2
Górnik Gorce - MKS Szczawno 0:5
Podgórze Wałbrzych - Górnik Wałbrzych 1:10
Włókniarz Głuszyca - Orzeł Witoszów 3:0
Zieloni Mrowiny - PUO Wiśniowa 3:2
Czarni Wałbrzych - Herbapol Stanowice 1:3

 

Do końca ligi już tylko 3 kolejki. Powróćmy do naszych rozważań sprzed tygodnia i zweryfikujmy je o wyniki z ostatniej kolejki.  Czołowa czwórka dalej nie odpuszcza - dzięki czemu nasze założenia o 100% ich wygranych z broniącymi się przed spadkiem są dobre. Powróćmy do interesującego nas dołu tabeli. Do końca jeszcze 3 kolejki - czyli 9 punktów leży na stole. Jeżeli założymy, że pierwsza czwórka nie przegra z zespołami z dołu to: 

11. Górnik Gorce - 26 punktów - (z założenia przegrana: Herbapol) i do wygrania 2 mecze wyjazdowe : Sudety, Czarni. Max zdobędą 32 punkty. Kluczowy mecz z Orłem Gorce wygrały i obecnie mają 9 punktów przewagi nad Orłem. W sumie można przyjąć, że się utrzymali. Spadną 2 ostatnie drużyny i 3-ci od dołu spadkowicz będzie z innej grupy A-klasy.

12. Czarni Wałbrzych 24 punkty  - (z założenia przegrane: Górnik NM,) i do wygrania 2 mecze:  Mokrzeszów (d) i Gorce (d). Max zdobędą 30 punktów. Czarni w Dziećmorowicach wywalczyli remis. Nad Orłem mają 7 punktów przewagi. Prawdopodobnie z Gorcami w ostatniej kolejce powalczą o miejsce w tabeli.

13. Sudety Dziećmorowice 23 punkty - (z założenia przegrane:  Górnik NM) i do wygrania Gorce (d), Włókniarz (w) i Podgórze (d). Max zdobędą 32 punkty. Cóż, można podtrzymać naszą rekomendację z zeszłotygodniowej analizy. Póki co Orzeł ma 6 punktów straty i pewnie tego nie odrobi.

14. Unia Bogaczowice 21 punktów - (z założenia przegrana: Górnik W-ch, dodajmy, że będzie to ostatnia kolejka - trudno uwierzyć, że Górnik odda tego dnia choćby punkt). Pozostałe mecze do wygrania. Czyli max 27 punkty. A oto rywale po kolei:   Walim (w) i Wiśniowa (d). Unia nie jest na straconej pozycji - ale pracują nad spadkiem. Przegrali 2 ważne mecze z zespołami ze środka. Orzeł im pomaga ale mają tylko 4 punkty przewagi.  Ostatni mecz w domu może okazać się smutny bo PUO grające na luzie będzie szukać kolegów do B-klasy.

15. Orzeł Witoszów Dolny 17 punktów. Max zdobędą 26  punktów. Oto ich ostatnie 3 kolejek: Podgórze (d), Mrowiny (w), Zagłębie (d). Cóż... chyba przegrana z Gorcami podcięła im skrzydła. To był ważny mecz. Gdyby tam zdobyli 3 punkty to byliby w grze pełną gębą. A tak mają 3 mecze z zespołami ze środka tabeli.  W poprzedniej kolejce w Głuszycy stawili się w 8 osobowym składzie. Wygląda, że się pogodzili ze swoim losem... 

16. PUO Wiśniowa 13 punktów - jak wygrają wszystko do końca to będą mieli 22 punkty.  Przed nimi: Zagłębie (d), Bogaczowice (w) i Walim (d). Jeszcze nie można obwieścić ich spadku. Matematycznie mają szanse. Jeżeli wygrają z Zagłębiem, a Unia przegra w Walimiu to rozegrają półfinał w Bogaczewicach.  Dlaczego półfinał - bo wygrana otworzy im szansę na sukces w finale. Zagrają w domu z Walimiem (! - oni tu rozdają karty ;-) ). Unia zaś ma w ostatniej kolejce Górnika - który nie przypieczętuje awansu remisem z Unią... tym bardziej, że w zeszłym sezonie Unia z nimi wygrała na Nowym Mieście....

 

 

III liga Juniora Młodszego

1 Czerwiec 2021 : Orzeł Ząbkowice - Zagłębie Wałbrzych 3:3

Osoby śledzące tę ligę chyba dopisały 3 punkty Orłowi już przed meczem. Możliwe, że się zastanawiano jak wysoko Orzeł wygra. I rzeczywiście to miejscowi zdobyli pierwszego gola w meczu, ale później trafiało Zagłębie wychodząc na 1:3. Niestety dajemy sobie strzelić kontaktowego gola. A bramka na remis to już duża zasługa 12-stego zawodnika z Ząbkowic. Już w doliczonym czasie gry w naszym polu karnym na naszego obrońcę wybijającego piłkę wszedł nakładką napastnik Orła. 12-sty zawodnik nie miał wątpliwości co się stało i zamiast faulu dla nas wskazał na wapno. To jest właśnie ta typowa sytuacja kiedy ściany pomagają gospodarzom... Jako że na naszym stadionie często ściany są  "obce" to jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego stylu sędziowania. Ale co tam. Z naszego wyniku najbardziej ucieszyły się oba wałbrzyskie Górniki, którym odpadł rywal do awansu. Bramki dla Zagłębia strzelili: Antoni Warchał, Wiktor Smoczyk i Dominik Sikorski.

6 Czerwiec 2021 : Górnik Nowe Miasto - Zagłębie Wałbrzych 2:0 (0:0)

Po wysokiej porażce w pierwszym meczu raczej nikt nie liczył na wygraną Zagłębia. Ale widać zespół nabrał  Bramki tracimy w sumie przed gwizdkiem końcowym : 80 i 80+3. Szkoda, że zabrakło koncentracji, bo remis 0:0 był bardzo blisko.

 

 

  

V liga Młodzika Starszego

5 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - UKS FA Wałbrzych 0:7

Lider pewnie wygrał na "Starym Zagłębiu". Mecz rozegrano w iście tropikalnych warunkach - wakacje coraz bliżej. Nasz zespół zagrał ambitnie. 

 

IV liga Kobiet

6 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Orlik Jelenia Góra 1:1 (1:0)

IV ligi kobiet prawdopodobnie nie obstawia się u bukmacherów, przeliczniki przed tym meczem byłyby raczej jednoznaczne. Orlik zajmował 3 miejsce z 24 punktami, a Zagłębie 7 miejsce z 7 punktami. Mecz pokazał, że nasz zespół robi cały czas postępy i spotkanie zakończyło się remisem. Mało tego przy lepszej skuteczności w pierwszej połowie mogło zakończyć się wygraną Zagłębia. Warto pochwalić zespół za grę w obronie.

 

Pozostałe wyniki:

Polonia Środa Śl. - Moto-Jelcz Oława 1:12

Ślęza II Wrocław - Chrobry Głogów 1:5

 
W lidze zajmujemy 7 miejsce i są duże szanse na utrzymanie tej pozycji. Trwa zacięta walka o awans pomiędzy Chrobrym (35 puntów) i Bierutowem (32 punkty i jeden mecz mniej rozegrany).

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 

25 kolejka A-klasy

PUO Wiśniowa - Zagłębie Wałbrzych : sobota 12.05.2021  o godz.  17.00  

 

 

I po tej kolejce sporo się wyjaśni jeżeli chodzi o spadkowiczów.

 

IV liga Kobiet

12 Czerwiec 2021 : Chrobry Głogów - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 17.00 - Głogów, Wita Stwosza 3

Na jesieni przegraliśmy u siebie zaledwie 1:3. Spotkanie rozegrane zostanie prawdopodobnie na płycie ze sztuczną nawierzchnią. Trzymajmy kciuki za dziewczyny - Chrobry gra o awans i remis z nami postawi ich w trudnej sytuacji przed pojedynkiem z UKS Bierutów w ostatniej kolejce (Wielki Finał ligi !!!). Po prostu trzeba wyjść odważnie i pokazać to co mamy najlepsze. Chrobry musi wygrać, a my powinniśmy cieszyć się grą.

Pozostałe mecze kolejki:

Akademia Orlik Jelenia Góra - UKS Bierutów
Kolektyw Radwanice - Polonia Środa Śląska
Moto Jelcz Oława - Polonia II Świdnica

 

III liga Juniora Młodszego

13 Czerwiec 2021 Zagłębie Wałbrzych - : Orzeł Ząbkowice

mecz rozpoczyna się o 11.00 

Ostatnie dwa mecze naszego zespołu były całkiem dobre. Orzeł będzie chciał udowodnić, że remis w Ząbkowicach wyniknął z ich słabszego dnia.

  

IV liga Juniora Młodszego

8 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Karolina Jaworzyna Śl.

mecz rozpoczyna się o 17.00

Zespół z Jaworzyny jest aktualnie liderem. A zatem zapowiada się ciekawy mecz. 
 

V liga Młodzika Starszego

9 Czerwiec 2021 : Włókniarz Głuszyca - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 17.00 

Mecz w Głuszycy może być okazja do zdobycia kolejnych bramek.