THOREZ: Szeja – Dworniczek, Cieszowiec, F. Nowak, Kurczyk, Zajdel, Pawlica (45, Adamski), Cichosz, Stachuła, Kasprzyk, T. Nowak.

UNIA:

Sędziował:

Widzów:

ULEWA W WAŁBRZYCHU

Spotkanie Thorez – Unia Racibórz zakończyło się zwycięstwem Thoreza 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył w 7 minucie gry Kasprzyk. Parę minut później nad Wałbrzychem przeszła silna burza z piorunami. Sędzia przerwał mecz i piłkarze przez pół godzin odpoczywali w szatni. Po wznowieniu meczu deszcz nadal padał, boisko było śliskie. Końcowy gwizdek był wybawieniem dla wszystkich. Trudno więc w takich warunkach wyróżniać kogoś w tym niezwykłym meczu.

„Gazeta Robotnicza”

„Thorez” swój wiosenny program zrealizował w środę podczas zwycięskiego meczu z Unią Racibórz, dorzucając do licznej kolekcji sukcesów wiosennych jeszcze jedno zwycięstwo. Spotkanie toczyło się podczas prawdziwej ulewy, trudno przeto mieć pretensje do piłkarzy, że stało na nienadzwyczajnym poziomie. Niezależnie jednak od ewentualnych zastrzeżeń do walorów widowiskowych meczu, zwycięstwo wałbrzyszan 1:0 było całkowicie zasłużone. Zwycięską bramkę i tym razem zdobył świetny bombardier Kasprzyk.

„Trybuna Wałbrzyska”

++

Górnik w 27 kolejce zremisował w Mielcu 0:0 i stracił kolejny punkt do prowadzących w tabeli Odry Opole i Gwardii Warszawa.