A-klasa 

 
30 Maj 2021 : Zieloni Mokrzeszów - Zagłębie Wałbrzych 3:2 (2:0)

Zieloni znowu zaczęli wygrywać w lidze, a Zagłębie odwrotnie. Tym razem nasz zespół jak to się potocznie mówi "nie miał składu". Po raz pierwszy w tej rundzie zobaczyliśmy na boisku trenera - Jarosława Borconia, który strzelił bramkę. Przed nami kolejne spotkania - zespół musi się zmobilizować i postarać się w najbliższym tygodniu ugrać jakieś punkty.  


Pełna relacja z tego spotkania.

 

Powróćmy do naszych rozważań sprzed tygodnia i zweryfikujmy je o wyniki z ostatniej kolejki.  Czołowa czwórka dalej nie odpuszcza - dzięki czemu nasze założenia o 100% ich wygranych z broniącymi się przed spadkiem są dobre. Powróćmy do interesującego nas dołu tabeli. Do końca jeszcze 5 kolejek - czyli 15 punktów leży na stole. Jeżeli założymy, że pierwsza czwórka nie przegra z zespołami z dołu to: 

11. Górnik Gorce - 23 punkty - (z założenia przegrane: MKS Szczawno, Herbapol) i do wygrania 3 mecze wyjazdowe : Orzeł, Sudety, Czarni. Max zdobędą 32 punkty. Ale jak widać czeka ich ciężki miesiąc. Kluczowy będzie mecz z Orłem za tydzień.

12. Czarni Wałbrzych 23 punkty  - (z założenia przegrane: Herbapol, Górnik NM,) i do wygrania 3 mecze: Sudety (w), Mokrzeszów (d) i Gorce (d). Max zdobędą 32 punkty. Dla Czarnych bardzo ważny będzie mecz w Dziećmorowicach i może okazać się, że w ostatniej kolejce spotkanie z Gorcami będzie meczem o utrzymanie. Będzie ciekawie.

13. Sudety Dziećmorowice 22 punkty - (z założenia przegrane:  Górnik NM) i do wygrania Czarni (d), Gorce (d), Włókniarz (w) i Podgórze (d). Max zdobędą 34 punkty. Według nas są w lepszej sytuacji od Gorc i Czarnych. Mają lepszy układ meczów i z oba wymienione zespoły podejmują u siebie. Wygrać w Dziećmorowicach nie jest łatwo. W dodatku w ostatniej kolejce zagrają z Podgórzem, które nie koniecznie musi być zmotywowane do wygrania tego meczu.

14. Unia Bogaczowice 21 punktów - (z założenia przegrana: Górnik W-ch, dodajmy, że będzie to ostatnia kolejka - trudno uwierzyć, że Górnik odda tego dnia choćby punkt). Pozostałe mecze do wygrania. Czyli max 33 punkty. A oto rywale po kolei:  Zagłębie (d), Mokrzeszów (w), Walim (w), Wiśniowa (d). Unia nie jest na straconej pozycji - ale muszą wygrać przynajmniej 3 mecze i zebrać 29 punktów. W 22 kolejce dorzucili 1 cenny punkt z wyjazdu do Mrowin.  Ostatni mecz w domu może okazać się smutny bo PUO grające na luzie będzie szukać kolegów do B-klasy.

15. Orzeł Witoszów Dolny 17 punktów. Max zdobędą 32  punkty. Oto ich ostatnie 5 kolejek: Gorce (d), Głuszyca (w), Podgórze (d), Mrowiny (w), Zagłębie (d). Sporo wyjaśni się już za tygodnie po meczu z Gorcami. Jeżeli chcą być w grze to muszą wygrać. Pamiętajmy, że teoretycznie mogą dogonić Gorce. Później mają mecze z zespołami, które będą pewne utrzymania. 

16. PUO Wiśniowa 10 punktów - jak wygrają wszystko do końca to będą mieli 25 punktów. Muszą tylko po kolei...  Podgórze (d), Mrowiny (w), Zagłębie (d), Bogaczowice (w), Walim (d). W to, że się utrzymają już pewnie mało kto wierzy. Matematycznie wciąż mają szanse. My zwracamy uwagę na mecz w przedostatniej kolejce z Bogaczowicami - PUO może pomóc Unii - utrzymać się lub spaść...

W tym tygodniu mamy do rozegrania 2 kolejki -  te rozważania staną się jeszcze dokładniejsze. Wciąż oprócz wymienionych zespołów zagrożone spadkiem jest też... Zagłębie. Walim po wygranej na Podgórzu według nas ma już spokojną końcówkę. 

Pozostałe Wyniki 22 kolejki:

Herbapol Stanowice - Sudety Dziećmorowice 5:1
Włókniarz Głuszyca - PUO Wiśniowa 3:0
Czarni Wałbrzych - MKS Szczawno 0:4
Górnik Nowe Miasto - Orzeł Witoszów 10:0
Zieloni Mrowiny - Unia Bogaczowice 1:1
Podgórze Wałbrzych - KS Walim 1:2
Górnik Gorce - Górnik Wałbrzych 0:7

 

III liga Juniora Młodszego

26 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 2:2 (0:1)

Nareszcie zdobyliśmy pierwszy punkt. W Bielawie przegraliśmy bez dwóch zdań i goście zapewne myśleli, że przyjechali po łatwe punkty. Okazało się jednak, że nasz zespół tym razem wyżej postawił poprzeczkę. Bielawianka dwukrotnie obejmowała prowadzenie i dwukrotnie odrabialiśmy stratę. Bramki dla Zagłębia strzelili: Antoni Warchał i Wiktor Smoczyk.

 

29 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 0:4 (0:2)

Remis z Bielawianką rozbudził apetyty na dobry wynik z Lechią. Niestety zapiszemy ten mecz po stronie strat. I odnotować można też pierwszego samobója w tym sezonie. 

 

IV liga Juniora Młodszego

28 Maj 2021 : Zjednoczeni Żarów - Zagłębie Wałbrzych 5:0

Piątkowy wieczór zakończyliśmy wysoką porażką w Żarowie. Tym razem nasze rezerwy nie strzeliły nawet honorowej bramki. 

  

V liga Młodzika Starszego

25 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Zdrój Jedlina Zdrój 3:5

Z meczu na mecz gramy coraz lepiej ale wciąż to za mało na zdobywanie punktów. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Vanessa Kamosz (36), Nadia Koper (47) i Szymon Sikorski (56). Zdrój jako pierwszy strzelił gola w 22 minucie i później cały czas miał 1-2 bramkową przewagę. Nasz zespół zagrał ambitnie. 

 

IV liga Kobiet

30 Maj 2021 : Kolektyw Radwanice - Zagłębie Wałbrzych 10:1 (5:0)

Na wyjazd do Wrocławia zespół tradycyjnie pojechał w pełnym składzie. Niestety odnotowujemy najgorszy wynik w tym sezonie - po raz pierwszy dajemy sobie wbić dwucyfrówkę. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobyła Bogusława Wilczyńska w 80 minucie przy stanie 8:0. Zespół musi popracować nad grą w obronie - bo ostatnie mecze przynoszą zbyt dużo strat. 

 

Pozostałe wyniki:

Moto-Jelcz Oława - UKS Bierutów  2:5

Polonia II Świdnica - Polonia Środa Śl. 0:3 (v.o.)

Orlik Jelenia Góra - Ślęza II Wrocław - przeniesiony na 26.06

Chrobry Głogów - pauza 

 
W lidze zajmujemy 7 miejsce. Trwa zacięta walka o awans pomiędzy Chrobrym i Bierutowem - oba zespoły mają po 32 punkty.

 

Zapowiedzi na najbliższy weekend

 

23 kolejka A-klasy

Unia Bogaczowice - Zagłębie Wałbrzych : czwartek 03.05.2021  o godz.  13.00  

Górnik Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca

Sudety Dziećmorowice - Czarni Wałbrzych

MKS Szczawno - Górnik Nowe Miasto

Herbapol Stanowice - Zieloni Mokrzeszów

KS Walim - Zieloni Mrowiny

Orzeł Witoszów - Górnik Gorce

PUO Wiśniowa - Podgórze Wałbrzych

 

 

24 kolejka A-klasy

 Górnik Nowe Miasto - Sudety Dziećmorowice

 Zieloni Mokrzeszów - Unia Bogaczowice

Górnik Gorce - MKS Szczawno

Podgórze Wałbrzych - Górnik Wałbrzych

Włókniarz Głuszyca - Orzeł Witoszów

Zieloni Mrowiny - PUO Wiśniowa

Czarni Wałbrzych - Herbapol Stanowice

Zagłębie Wałbrzych - KS Walim : sobota 05.05.2021  o godz.  17.00  

 

I po tej kolejce sporo się wyjaśni jeżeli chodzi o spadkowiczów.

 

IV liga Kobiet

6 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Orlik Jelenia Góra

mecz rozpoczyna się o 11.00 - stadion "Stare Zagłębie"

W Jeleniej Górze na jesieni przegraliśmy 0:9 i była to najwyższa przegrana naszych pań. Zespół z Jeleniej Góry jest nam najlepiej znany z pośród ligowych rywali bo od czasu powstania sekcji żeńskiej w Zagłębiu systematycznie rozgrywamy z nimi sparingi. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie, które warto obejrzeć na żywo.

 

III liga Juniora Młodszego

1 Czerwiec 2021 : Orzeł Ząbkowice - Zagłębie Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 16.00 

Najdalszy wyjazd naszego zespołu w tym sezonie. Zespół Orła jest faworytem.

 

29 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów

mecz rozpoczyna się o 13.00 - stadion "Stare Zagłębie"

W Dzierżoniowie przegraliśmy 2:3. Pora na rewanż.

 

IV liga Juniora Młodszego

 Nasz zespół pauzuje w tym tygodniu.

  

V liga Młodzika Starszego

5 Czerwiec 2021 : Zagłębie Wałbrzych - UKS FA Wałbrzych

mecz rozpoczyna się o 14.30 

Rewanż z liderem rozgrywek zapowiada się ciekawie.