A-klasa

22 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Zieloni Mrowiny 2:5

Nie wiemy co sędzia wpisał do protokołu meczowego, ale według naszego pomiaru czasu straciliśmy bramkę w 23 sekundzie... To już bodajże trzecie spotkanie w tej rundzie kiedy od razu na początku meczu dajemy prezent rywalom i musimy gonić wynik. Mało tego rozdajemy prezenty do końca meczu... no prawie przy stanie 0:5, jakiś kwadrans przed końcem nasz zespół zabrał się w końcu za grę.  Efekt to dwie bramki. Tak nie można grać. Zasada jest prosta - u siebie gra się dla swoich kibiców i trzeba wygrywać. Na wyjazdach można wygrywać.  Pozostałe mecze w lidze ułożyły się znowu dla nas dobrze. Nie patrzymy się na 4 najlepsze zespoły w lidze. Interesuje nas na ten moment dól tabeli. Do końca jeszcze 6 kolejek - czyli 18 punktów leży na stole. Jeżeli założymy, że pierwsza czwórka nie przegra z zespołami z dołu to:

11. Górnik Gorce - 23 punkty - (z założenia przegrane: Górnik W-ch, MKS Szczawno, Herbapol) i do wygrania 3 mecze wyjazdowe : Orzeł, Sudety, Czarni. Max zdobędą 32 punkty. Ale jak widać czeka ich ciężki miesiąc. Kluczowy będzie mecz z Orłem za 2 tygodnie.

12. Czarni Wałbrzych 23 punkty  - (z założenia przegrane: MKS Szczawno, Herbapol, Górnik NM,) i do wygrania 3 mecze: Sudety (w), Mokrzeszów (d) i Gorce (d). Max zdobędą 32 punkty. Dla Czarnych bardzo ważny będzie mecz w Dziećmorowicach i może okazać się, że w ostatniej kolejce spotkanie z Gorcami będzie meczem o utrzymanie. Będzie ciekawie.

13. Sudety Dziećmorowice 22 punkty - (z założenia przegrane: Herbapol , Górnik NM) i do wygrania Czarni (d), Gorce (d), Włókniarz (w) i Podgórze (d). Max zdobędą 34 punkty. Według nas są w lepszej sytuacji od Gorc i Czarnych. Mają lepszy układ meczów i z oba wymienione zespoły podejmują u siebie. Wygrać w Dziećmorowicach nie jest łatwo. W dodatku w ostatniej kolejce zagrają z Podgórzem, które nie koniecznie musi być zmotywowane do wygrania tego meczu.

14. Unia Bogaczowice 20 punktów - (z założenia przegrana: Górnik W-ch, dodajmy, że będzie to ostatnia kolejka - trudno uwierzyć, że Górnik odda tego dnia choćby punkt). Pozostałe mecze do wygrania. Czyli max 35 punktów. A oto rywale po kolei: Mrowiny (w), Zagłębie (d), Mokrzeszów (w), Walim (w), Wiśniowa (d). Unia nie jest na straconej pozycji - ale muszą wygrać przynajmniej 3 mecze i zebrać 29 punktów. Wprawdzie jeżeli ktoś nie ma formy  to nic mu nie pomoże. Ale te 29 punktów może w tym roku wystarczyć do utrzymania. Ostatni mecz w domu może okazać się smutny bo PUO grające na luzie będzie szukać kolegów do B-klasy.

15. Orzeł Witoszów Dolny 17 punktów - (z założenia przegrana: Górnik NM). Max zdobędą 32  punkty. Oto ich ostatnie 5 kolejek: Gorce (d), Głuszyca (w), Podgórze (d), Mrowiny (w), Zagłębie (d). Sporo wyjaśni się już za tygodnie po meczu z Gorcami. Jeżeli chcą być w grze to muszą wygrać. Pamiętajmy, że teoretycznie mogą dogonić Gorce. Później mają mecze z zespołami, które będą pewne utrzymania.

16. PUO Wiśniowa 10 punktów - jak wygrają wszystko do końca to będą mieli 28 punktów. Muszą tylko po kolei... Włókniarz (w), Podgórze (d), Mrowiny (w), Zagłębie (d), Bogaczowice (w), Walim (d)

Za 2 tygodnie te rozważania staną się jeszcze dokładniejsze. Ba - może okazać się patrząc na tabelę, że zagrożone spadkiem są KS Walim i Zagłębie. Teoretycznie jest to możliwe, ale oba te zespoły zagrają po drodze wymienionymi na tej liście i będą miały okazję zapewnić sobie utrzymanie choćby w tych meczach. Raczej nie obstawiałbym na ich spadek pomimo słabszych wyników w ostatnich 2 tygodniach. Ba - czeka je mecz bezpośredni, który na pewno komuś przysporzy punktów.

MKS Szczawno - Herbapol Stanowice 10:1

Cała czołówka pewnie wygrała swoje mecze powiększając przewagę nad "szerokim środkiem" tabeli. Przełamały się zespoły Górnika Gorce i Zielonych Mokrzeszów. Do końca ligi już tylko 7 kolejek, a może aż jeżeli pomyślimy, że do ugrania jest jeszcze 21 punktów. PUO jeżeli wygra wszystkie mecze do końca zbierze 28 punktów. A zatem jeżeli zremisują lub przegrają mecz to mogą dalej grać na luzie jako pewny spadkowicz. Orzeł zaś chociaż został z tyłu wciąż ma szanse na utrzymanie. W najbliższej kolejce podejmować będzie Czarnych Wałbrzych i jeżeli wygrają to ich nadzieje na utrzymanie znowu mocno się rozpalą.

III liga Juniora Młodszego

18 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Nowe Miasto 1:5

Wysoka przegrana z Górnikiem Nowe Miasto pokazuje ile nam brakuje do najlepszych zespołów z III Ligi Juniora Młodszego. Cieszy honorowa bramka.

20 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Górnik Wałbrzych 0:3 (v.o.)

Takiego wyniku się nie spodziewaliśmy... Nasz zespół rozegrał 45 minut i w przerwie zgłoszono sędziemu kontuzję zawodnika, który zdekompletował zespół na tyle z automatu przyznany został walkower. Dodajmy, że do przerwy goście wygrywali 3:0. Dlaczego tak się stało? Trudne ostatnie mecze spowodowały, że część zawodników z pierwszego składu odniosła kontuzje. Trener zawalił organizacyjnie i... nie powołał zawodników na ławkę rezerwowych. Mając zgłoszonych do rozgrywek 26 zawodników taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Mamy nadzieję, że taka wpadka organizacyjna nie będzie już miała miejsca.

IV liga Juniora Młodszego

22 Maj 2021 : Boxmet Piskorzów - Zagłębie II Wałbrzych 3:2 (0:0)

Nasz drugi zespół wrócił z Piskorzowa na tarczy. Obie bramki dla zielono-czarnych strzelił Kacper Obrycki.

V liga Młodzika Starszego

22 Maj 2021 : AP Mieroszów - Zagłębie Wałbrzych 5:0 (5:0)

Pierwszą połowę przegrywamy z kretesem. W przerwie nastąpiła zmiana ustawienia zawodników na boisku co okazało się dobrym rozwiązaniem o czym świadczy wynik 0:0 w drugiej połowie. W sumie to już kolejny mecz, w którym nasz zespół gra o wiele lepiej w II połowie.

IV liga Kobiet

23 Maj 2021 : Zagłębie Wałbrzych - Moto-Jelcz Oława 0:6 (0:4)

Przed meczem mieliśmy nadzieję, że uda się zdobyć punkty w tym meczu. Cóż okazało się, że Moto-Jelcz gra w kratkę. Niestety w niedzielę panie z Oławy zagrały dobry mecz i wysoko przegrywamy. Czyżby matury wpłynęły na formę naszego zespołu?

Pozostałe wyniki:

UKS Bierutów  - Polonia II Świdnica 3;) (vo)

Zieloni Mokrzeszów - Zagłębie Wałbrzych : niedziela 30.05.2021  o godz.  11.00

Zestaw par wciąż dosyć ciekawy. Ciekawe czy, któryś z zespołów z czołowej czwórki odda choć 1 punkt w tej kolejce swoim rywalom?

30 Maj 2021 : Kolektyw Radwanice - Zagłębie Wałbrzych