Zagłębie Wałbrzych - Polonia Środa Śl.

5:3 (4:1)

Zagłębie: Kwiatkowska - Żygało (60' Jankowska), Zagozdon, Winnicka (56' Sądzyńska), Rudzik (46' Markiewicz), Ostrowska A., Hudak, Twardowska (70, Sala), Król  (50' Owczorz), Ostrowska N, Adamczyk (80' Wilczyńska)

Polonia:  Kudryńska, Janikowska (76, Bachowska), Chodorowska, Kłodnicka, Kmiecik, Kowalczyk, Krent, Nowak (70, Domagała), Prusek, Staszczak (33, Kostrzycka), Wargacka (53, Jamrozik)

Bramki dla Zagłębia: Adamczyk (5), Żygało (8), Winnicka (25), Hudak (39), Wilczyńska (86)

Bramki dla Polonii: Kmiecik (19), Rybak (82), Staszczak (89)

Mecz 12 kolejki zapowiadał się dosyć interesująco. Do Wałbrzycha przyjechał zespół Polonii Środa Śl. - a zatem ta drużyna, z którą Zagłębie na wiosnę zremisowało 0:0. W tym meczu nasz zespół nie dość, że zdobył jedyny punkt na jesieni to w dodatku nie stracił żadnej bramki. A zatem Zagłębie wyszło zmotywowane, żeby wygrać. Nikomu nie trzeba mówić jak ważna jest psychika w sporcie. Jeżeli się przegrywa już w szatni to ciężko jest o dobry wynik na boisku. Pierwsze minuty meczu pokazały, że motywacja i chęć zwycięstwa jest. Szybko zdobyte dwa gole (Urszula Żygało i Emilia Adamczyk) dodały pewności naszym paniom. Wprawdzie Polonia zdobyła bramkę kontaktową ale szybka odpowiedź Klaudii Winnickiej na 3:1 pokazała, że Zagłębie kontroluje mecz. W 39 minucie Angelika Hudak pięknie przymierzyła z wolnego w okienko i na przerwę nasz zespół zszedł z trzy bramkową przewagą. W drugiej połowie przez długi czas nie udawało nam się podwyższyć wyniku. Trener Wojciechowski tradycyjnie wykorzystał limit zmian meczowych. W ostatnich 10 minutach padły jeszcze trzy bramki. Dwie dla ambitnie grających futbolistek ze Środy Śląskiej i jedna dla nas - strzelona przez Bogumiłę Wilczyńską. I w ten sposób pierwsza wygrana w sezonie stała się faktem. Na pewno podniesie ona morale zespołu, który za 2 tygodnie podejmować będzie drużynę z Oławy. Po 12 kolejkach jesteśmy na 7 miejscu. Wyprzedzamy o 2 punkty Polonię Środa Śląska. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje wycofany z rozgrywek zespół Polonii II Świdnica. Żeby utrzymać 7 lokatę musimy zdobyć przynajmniej 1 punkt - licząc na to, że Polonia Środa przegra wszystkie mecze do końca rozgrywek. Oczywiście nie ma co się patrzeć na tabelę. Liczymy na to, że nasz zespół rozegra jeszcze 4 dobre spotkania i nawiąże walkę ze wszystkimi.